Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hurá léto

20. 7. 2013

            Jen doznělo poslední školní zvonění, začali se členové Klubu Maják Hořice, již po čtvrté, v pátek odpoledne 28.6.2013 sjíždět do Tereziných Darů na Psycho-rehabilitační pobyt pro zdravotně postižené děti pod stanem. Hned po příjezdu se začala zahrada plnit stany a dokonce tu vyrostl i skákací hrad, který nám zdarma zapůjčila firma OutdoorAction, Kořenov.

A i díky přítomnosti skákacího hradu byl program opravdu nabitý. V průběhu víkendu jsme si společně několikrát v rámci muzikoterapie zazpívali, opět jsme pracovali s polymerovou hmotou FIMO a zdobily se nejen lžičky, ale vznikaly i šperky, odlišovače na klíče a různá zvířátka. Také si děti dělali pomocí barevného písku obrázky a jemnou motoriku zdokonalovali pomocí pletení pedigu. I když počasí nebylo 100% letní, přesto v krytém bazénu probíhalo koupání. Příjemně strávený sobotní den byl zakončen stezkou odvahy, při které i těm nejotrlejším nebylo do smíchu, vždyť jak všichni víme po kraji chodí v bílém hávu Bílá paní a v obilí se schovává Hejkal.

V neděli dopoledne nastoupila četa na přípravu oblíbených bramboráků k obědu, a že oškrábat a nastrouhat 15 kg brambor není sranda vám všichni potvrdí. A než se připravil oběd, čekaly na děti ještě soutěže, no zkuste si prasknout balónek jen vlastním tělem. Nesměly samozřejmě chybět ani odměny pro všechny statečné účastníky stanování. Po výborném obědě jsme jako správní táborníci sbalili stany, pěkně po sobě uklidili a vydali se ke svým domovům s přáním, že příští rok se zase sejdeme pod stanem.

            Tato akce by se nemohla uskutečnit bez finanční podpory Města Hořice, Královéhradeckého kraje a všech, kteří nám přispěli při akci ve Smetanových sadech formou dobrovolného vstupného. Všem za podporu jak finanční tak hmotnou moc děkujeme. Poděkování patří také všem, kteří pomáhali akci připravit – členům klubu Maják, rodině, která nám poskytla zázemí na zahradě u svého rodinného domku s bazénem.

Další aktivity klubu Maják Hořice je možné sledovat na www.klubmajak.cz, kde si můžete prohlédnout i fotografie z akcí.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Červenec 2013 - Stanování