Jdi na obsah Jdi na menu
 


Město plné lampiónů

3. 11. 2012

Loni touto dobou se sešli členové Klubu Maják Hořice a bylo jim líto, že tradiční, v Hořicích pořádaný, lampiónový průvod se nekonal. Padlo rozhodnutí, že zkusíme lampiónový průvod v roce 2012 uspořádat my jako Klub Maják a tak se i stalo.

A tak se dne 1.11.2012 v 18.00 hodin večer všichni příznivci lampiónů, především děti, sešli před Hořickou radnicí. Po krátké informaci se průvod vydal Škroupovou a Janderovou ulicí, okolo Sportovního zařízení, přes Smetanovy sady, kolem invalidovny na kopec  Gothard. Průvod byl opravdu krásný a dlouhý - to můžou potvrdit všichni zúčastnění. Na kopci na děti čekalo strašidýlko Josífek a ti odvážní dostali sladkou odměnu. Josífek si pro děti připravil něco přes 300 kousků sladkostí,  a jelikož mu v košíku nezůstala ani jedna, je jasné, že účast byla opravdu veliká. Na závěr, po společném odpočítávání, se nebe nad Hořicemi rozzářilo ohňostrojem pod taktovkou pana Elcnera.

            Tato akce by se neuskutečnila bez finanční podpory Města Hořice, organizačního zabezpečení dobrovolnými členy Klubu Maják Hořice, bezpečnostní podpory strážníků městské policie. Samozřejmě musíme podělovat za sladkou podporu, kterou poskytly Kubištovy Hořické trubičky – JANKA a  Škvrnovo pekařství s.r.o. Svým hlasem a silami přispěl i pan Kamil Kašparovský. Všem moc děkujeme za pomoc a jsme šťastni, že se nám podařilo letos majákovský lampiónový průvod uskutečnit. Byl úžasný. Díky všem, kteří pomohli a díky vám všem, kteří jste se účastnili.

Tak závěrem příští rok na lampiónovém průvodu nashledanou.

 

Helena Hindrová

www.klubmajak.cz

 

 

Náhledy fotografií ze složky Listopad 2012 - Lampiónový průvod